4 204 800 hlasovaní

Autor: Tomáš Homola | 14.10.2011 o 7:27 | (upravené 14.10.2011 o 10:21) Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1539x

Koľkokrát môže (ak vôbec teda môže) Národná rada Slovenskej republiky za jedno riadne funkčné obdobie hlasovať v jednej veci? Rádový odhad.

Na včerajšom blogu som si priam pýtal aby mi niekto vysvetlil ako to je s pravidlami pre hlasovanie. Mám podozrenie, že nič také naozaj neexistuje. To ma vedie k otázke, koľkokrát vlastne stihne parlament hlasovať za 1 celé volebné obdobie v jedej veci. Koľko je to aspoň rádovo? Ak budeme predpokladať, že poslanci sú poctivci a pracujú 24/7, nespia, nekradnú a nevykonávajú žiadne iné potreby, tak pri cca 30 s na jedno hlasovanie to môžu stihnúť za 4 roky 4 204 800x. Absurdné? Ale možné.

Ak by sa parlament od 1.1.1993 ničím iným ani nezaoberal tak by stihol spraviť
19 756 800 hlasovaní. Čiže náš odhad je niekde v rádoch miliónov.

Ktoré z hlasovaní platí? Možností je viac.

a) Obe hlasovania sú platné.

Čo to znamená? Znamená to iba toľko, že sa musí hlasovať ešte aspoň 1x. Pretože skóre je teraz vyrovnané. A teda raz áno a raz nie. Ako vo futbale 1:1. Nerozhodne.

b) Druhé hlasovanie je neplatné.

To znamená, že sme euroval neprijali. Ale ak porovnáme myšlienkový experiment s realitou, tak to nesedí.

c) Prvé hlasovanie je neplatné.

To znamená, že sme euroval prijali. Pričom ale keďže neplatí prvé hlasovanie - nemohla byť platne vyslovená ani nedôvera vláde.

Ukazuje sa však, že sa každý riadi nejakým hybridom možnosti a). S výsmechom musím najprv konštatovať, že N=2 je pekne trápne štatistické číslo. Ak chce niekto argumentovať, že záleží na poradí hlasovaní, tak to je iba jeho zbožné prianie. Obe hlasovania majú rovnakú váhu. To je akože možné, že nejaké rozhodnutie stráca s časom váhu? Alebo ma chce niekto presvedčiť, že Mikuláš Dzurinda žije v akomsi čudesnom svete kvantovej mechaniky veľkých politických rozmerov, kde sa v pohode realizuje viac možností? Ako elektrón, ktorý je rovnako dobre v mieste A aj v mieste B akurát s inými hodnotami pravdepodobností. Mimochodom v kvantovej mechanike je taký zákon, že Heisenbergov princíp neurčitosti. Čiže čím lepšie poznáme výsledok hlasovania, tým horšie poznáme kto ako hlasoval? Keď vieme, že sa hlasovalo na 100% áno, tak potom nevieme kto tak hlasoval? Ibaže my vieme kto ako hlasoval, takže potom logicky nevieme výsledok? Zdá sa toto celé niekomu absurdné? Aj podľa mňa je to absurdné tak ako je absurdné, že si niekto v chorej hlave zdôvodní, že môže teoreticky môže hlasovať do aleluja.

Nech sa hlasuje ešte raz! A potom ešte aspoň každý deň 10x - až do marca 2012. Ukážme Bruselu, že vieme eurovalu povedať ešte aspoň 1500x svoje áno.

Aký je výsledok v reálnom svete? Takýto:

Milý Brusel, euroval sme schválili/neschválili. Nehodiace sa škrtnite.

S Európskou úniou na večné časy, Váš Miki.

PS: A keby mi na to tí idioti občania neskočili, nejaké miestečko by sa potom nenašlo?

Gratulujem. Včera ste si pekne **3***** s demokraciou. Pekne natvrdo, zozadu, bez otázok. Podaktorí mali aj orgazmus. Som zvedavý, čo sa Vám z toho budúci rok narodí a čo potom stým. Navyše keď KDH je proti interupciám ...

 

Aktualizácia článku o 10:10 - môj článok porušil kódex (viď kvázi vulgárne slovo ku koncu, za hviezdičky si teraz prosím dosaďte slovo "zatancovali").

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?