Otvorený list Nore Sliškovej – šéfredaktorke denníka Pravda

Autor: Tomáš Homola | 21.11.2011 o 6:53 | (upravené 21.11.2011 o 8:50) Karma článku: 21,94 | Prečítané:  23273x

Vážená pani Slišková, pôvodne som Vám chcel zaslať súkromnú korešpondenciu, ale keďže je nemožné dopátrať sa k Vašej pracovnej e-mailovej adrese, volím možnosť otvoreného listu na blogu. Na webe denníku Pravda nie je e-mailový kontakt na žiadneho redaktora a ani na Vás ako šéfredaktorku. Dúfam preto, že ak Vám po včerajšom článku, o ktorom nepochybujem, že Vám vyhrá Pulitzerovu cenu, ostali nejakí priatelia, niekto Vám tento list prepošle.

V autorskom článku denníka Pravda z 20. 11. 2011 tvrdíte, že disponuje dôkazmi o odpočúvaní, už ďalej nekonkretizovaných novinárov. Ďalej tiež tvrdíte, že ministerstvo obrany nechutne odpočúva, teda to je predpokladám protiklad k chutnému odpočúvaniu. Tiež tvrdíte, že konšpirujú, sledujú a nahrávajú redaktorov Pravdy, ktorí si poctivo robia svoju robotu. Poslednou vetou ste chceli dodať, že Vás teda nenahrávali? Pretože Vás článok mi poctivý nepripadá, keďže ste neuviedli jedinú referenciu ani zdroj odkiaľ čerpáte svoj námet. Určite ste si vedomá toho, že vojenská tajná služba nedisponuje odpočúvacími zariadeniami. Teda, každé odpočúvanie zrejme schvaľuje súd. Neviem presne ako to je, normálny a poctivý novinár by to vysvetlil v článku, vy však píšete o niečom inom. Čiže dajme tomu, ak súd nariadil odpočúvanie Vašich novinárov, môžem teraz na celej strane fabulovať, čo museli spáchať aby ich sledovalo vojenské obranné spravodajstvo.  Žiadam Vás o vysvetlenie, ako mohli Galkovi ľudia odpočúvať novinárov, ak nemajú odpočúvacie zariadenie. To uvádzate v nadpise. Vás ako poctivú reportérku neučili, že nadpis má informovať pravdivo? A rozhodne nemá zavádzať? To sme znova spadli do takej žumpy, že budeme písať do nadpisov napr.: „Berie Jožko Mrkvička heroín?"  A keď to boli Galkovia ľudia, tak ktorí? On má technicky pod sebou 20 tisíc zamestnancov. Ak čitateľ denníku Pravda spácha zločin, budeme hovoriť, že Sliškovej čitatelia sú zločinci? Tvrdíte tiež, že tajná služba vyrobila kauzu, akú od roku 1989 ešte nikto. Ja Vám ale niektoré pripomeniem. Napr. zneužitie tajnej služby na únos občana SR do Rakúska, zapletenie tajnej služby pri atentáte na poctivého (ale poctivého bez irónie) policajta, atď. atď. Vám to pripadá normálne, zľahčovať vraždu človeka, policajta, aby ste mali ďalšiu bombastickú vetičku vo Vašom úbohom článku? Ďalej tvrdíte, že metódy, ku ktorým sa znížili, nepatria do slušnej spoločnosti. Myslíte si, že takýmito článkami vytvárate slušnú spoločnosť? Budem Vás citovať: „Nedá sa to nazvať inak ako strata súdnosti." Na záver píšete, že Ľubomír Galko je nebezpečný nielen pre spoločnosť, ale aj sám pre seba. Viete, nadobúdam skôr pocit, že Ľubomír Galko je hlavne nebezpečný pre kšeftovanie, kradnutie a korupciu. Aj Vám to tak veľmi vadí?

Na záver už len dodám, že keď píšete o tom, že podáte trestné oznámenie, nebolo by lepšie podať najprv trestné oznámenie, a až potom vypisovať rôzne fabulácie? Týmto svojim článkom, môžete mariť vyšetrovanie. Ak ste ho už nezmarili. A asi tiež viete, že ak disponuje dôkazmi o trestnom čine, ste povinná ohlásiť to neodkladne na polícii. Neohlásenie trestného činu je tiež trestný čin. Úprimne, bojím sa ľudí ako ste vy. Keď uvidíte znásilnenie naživo, budete utekať do redakcie o tom napísať článok a až potom zavoláte políciu. Inak  to je tiež fabulácia a zavádzanie z mojej strany, ale čo už narobíte.

 

S pozdravom a veľa zdaru pri písaní kvalitných článkov praje

Tomáš Homola

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?