List predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi

Autor: Tomáš Homola | 14.1.2013 o 9:06 | (upravené 14.1.2013 o 12:43) Karma článku: 19,52 | Prečítané:  31621x

Na svojom blogu uverejňujem list, ktorý som adresoval predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky a zaslal do NR SR. Dôvodom je jeho podnikateľská činnosť, ktorá je nezlučiteľná s jeho členstvom v strane SMER-SD. V liste ho vyzývam, aby sa vzdal členstva v strane SMER-SD a tiež abdikoval na funkciu predsedu NR SR.

Váž. pán
Pavol Paška
Národná rada Slovenskej republiky
Námestie Alexandra Dubčeka 1
812 80 Bratislava

 

Vážený pán predseda NR SR,

dňa 09.12.2012 ste sa zúčastnili s Vašim kamarátom pánom Hrušovským debaty v televíznej relácii O päť minút dvanásť vysielanej na programe STV1 na tému zdravotníctvo v SR. V tejto debate ste podľa portálu demagog.sk uviedli niekoľko neprávd, ľudovo tiež nazývaných aj klamstiev. To že dlhodobo povyšujete klamstvo na bežnú pracovnú metódu degraduje vážnosť NR SR, čo je neakceptovateľné. Nikto Vás ešte nenaučil, že klamať sa nepatrí? Pri Vás ma to už ale ani neprekvapuje, ale zarazila iná skutočnosť, a to konkrétne keď ste v 11. minúte povedali:

„..my máme naše sociálno-demokratické videnie sveta a vy obhajujete kapitál, bohatých; jednoducho bojujete zubami nechtami aby sa im darilo"

a potom v 17. minúte:

„...veľmi jasne od roku 2002 SMER-SD hovorí ľuďom, že v prípade možnosti realizovať naše sociálno-demokratické videnie, aj v oblasti zdravotníctva urobíme všetko preto, aby sa peniaze ľudí vrátili v podobe zdravotnej starostlivosti pre nich. Nerobíme nič iné a každý to musel a bude musieť zobrať na vedomie."

Pán Paška, Vám to nie je trápne, viesť takéto reči z pozície tiež bohatého magnáta, papaláša a veľkopodnikateľa, ktorý podľa Obchodného registra SR figuruje v niekoľkých zdravotníckych firmách? Pred občanmi sa tvárite ako bojovník proti kapitalistom a pritom patríte medzi TOP papalášov v zdravotníckom sektore so Širokými konexiami. Širokými úmyselne s veľkým Š. Povedali ste, že pán Hrušovský obhajuje kapitál a bohatých, tak to potom akože obhajuje Vás? Toto je výpis z Obchodného registra SR k dátumu 14.01.2013, veď sa na to sám pozrite v koľkých firmách figurujete:

 • Glynn Brothers Chemicals Slovakia, s.r.o.
 • " MULTIPHARM s.r.o."
 • ARCEN, s.r.o. vlikvidácii
 • Biwater Slovakia s.r.o.
 • HIKFA s.r.o.
 • HIKMA PHARMACEUTICALS LTD. CO.,
 • KOMED s.r.o.
 • Lekáreň DOM ZDRAVIA s.r.o.
 • Lekáreň L. PASTEURA s.r.o.
 • LOMAK s.r.o.
 • MACTE, s.r.o.
 • MEDICAL GROUP SK a.s.
 • PHARMEDIA spoločnosť s ručením obmedzeným Košice
 • SUISSE PHARMACIA, spol. s r.o.
 • VIDI, s.r.o.

Toľko firiem, načo Vám to všetko je alebo bolo? Po podrobnejšom skúmaní vidím, že prestupujete z jednej firmy do druhej, meníte kapitál jednej za druhý, menia sa mená firiem, menia sa konatelia, spoločníci. Načo je to dobré podnikať takýmto spôsobom? Aké je know-how Vašich firiem? Vy sa podieľate na výskume a vývoji nejakých liečiv? Veď o chémii neviete vôbec nič, keďže ste študovali estetiku. Prečo sa nevenujete estetike, ktorá Vás baví? Jediné čo Vaše firmy robia alebo robili je hlavne distribúcia liečiv a zdravotníckeho materiálu za účelom obohatenia sa. Povedali ste, že SMER-SD urobí všetko preto aby sa peniaze ľudí vrátili v podobe zdravotnej starostlivosti pre nich. Ako to chcete realizovať? Peniaze ktoré ste pri obchode so zdravím zarobili teraz poskytnete ako dotáciu nejakej nemocnici? Alebo budete poskytovať zdravotnú starostlivosť vo Vašom luxusnom byte v Mestskom parku v Košiciach? A to už ani nejdem komentovať etickú stránku toho, že bývate v nebytovom športovo-relaxačnom stredisku, ako sa to tvárilo pôvodne v projektovej dokumentácii, keď to stavali Vaši kamaráti. A teraz sa tam zrazu dá aj bývať a ešte aj trvalý pobyt nahlásiť. To sú akože princípy sociálnej demokracie a solidarity, ktorú prezentuje strana SMER-SD, nabaliť sa poriadne v zdravotníctve na peniazoch chorých ľudí a potom rozprávať ako ste veľmi proti tým zlým a bohatým kapitalistom?

Veď je to v hlbokom rozpore s tým, čo ste v tej televíznej debate povedali, je to v rozpore s programom strany SMER-SD, je to v rozpore s oficiálnou politikou vlády SR. Pán Paška, nabudúce keď budete v televízii rozprávať na tému zdravotníctvo, bolo by korektné aby ste sa najprv divákom predstavili. Napr. takto: „Dobrý deň, volám sa Mgr. Pavol Paška, som vyštudovaný filozof a estetik a figurujem v týchto firmách, ktoré podnikajú v zdravotníckom sektore: Firma 1, Firma 2, Firma-akciovka 3, ...,  môj zisk za rok 2012 bol ...." Až potom môžeme my občania objektívne zhodnotiť, či Vaše názory ohľadom zdravotníctva v SR sú korektné a úprimné, alebo ich rozprávate len s cieľom maximalizovať Váš zisk a obmedziť možnú konkurenciu.

Pán Paška, znovu opakujem, to že podnikáte zdravotníctve a vytvárate si zisk na úkor verejných peňazí daňových poplatníkov, je nezlučiteľné s oficiálnou politikou vlády SR a cieľmi a programom strany SMER-SD. Keďže Vy sám ste členom strany SMER-SD, a to dokonca na vysokej pozícii, svojim podnikateľským konaním ideovo poškodzujete stranu SMER-SD a kazíte jej „dobré meno". Podľa stanov strany SMER-SD, čl. 7, 2.

Dôvodom na vylúčenie zo strany je: c) konanie člena strany, ktoré poškodzuje dobré meno strany alebo postavenie strany alebo je v príkrom rozpore s programovými cieľmi a stanovami strany.

Vy nepochybne máte všetky predpoklady na to, aby ste boli podľa tohto bodu zo strany SMER-SD vylúčený. O vašej činnosti, o ktorej sa domnievam, že je protistranícka, budem informovať listom aj predsedu strany SMER-SD, pána Roberta Fica, a na základe uvedených skutočností a dôkazov budem žiadať Vaše okamžité vylúčenie zo strany SMER-SD a tiež zbavenie funkcie predsedu NR SR. Zároveň pevne verím, že k tomuto nedôjde a na svoje funkcie v strane SMER-SD a v NR SR abdikujete bez zbytočného odkladu sám, a budete sa venovať už len svojej podnikateľskej činnosti.

S pozdravom,

Tomáš Homola, občan SR

V Bratislave 14.01.2013

 

PS: Keďže používate PC financovaný z daní občanov SR (inak nemáte začo), tento list Vám zasielam v digitálnej forme ako scan originálu. Dôvodom je tiež hlavne nízka cena a podstatne kratší doručovací čas oproti klasickej pošte.

 

http://www.scribd.com/doc/120258879

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?