List predsedovi strany SMER-SD Robertovi Ficovi

Autor: Tomáš Homola | 14.1.2013 o 10:07 | (upravené 14.1.2013 o 10:25) Karma článku: 25,33 | Prečítané:  7435x

Na svojom blogu uverejňujem list, ktorý som adresoval predsedovi strany SMER-SD Robertovi Ficovi a zaslal na sekretariát predsedu strany SMER-SD. Tento list som poslal na základe obsahu listu, ktorý som predtým zaslal predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi. Predsedu strany SMER-SD informujem o závažných skutočnostiach ohľadom podnikateľských činností pána Pašku, ktoré sú v hlbokom rozpore s programom strany SMER-SD a vlády SR. Podľa platných stanov strany SMER-SD by mal byť pán Paška zo strany SMER-SD vylúčený.

Váž. pán
Robert Fico
centrála SMER-SD
Súmračná 25
821 02 Bratislava

 

Vážený pán predseda strany SMER-SD,

je mojou nemilou povinnosťou ako občana SR Vás upozorniť na niekoľko závažných skutočností poukazujúcich na nekorektné konanie člena strany SMER-SD Pavla Pašku. Viem, že oficiálna politika strany SMER-SD a taktiež vlády SR je obmedziť zisk súkromných subjektov, ktoré podnikajú v zdravotníctve na úkor peňazí daňových poplatníkov. Tento krok hodnotím ako správny, ale spôsob akým to chcete dosiahnuť je úplné zlý a principiálne nesprávny, o čom som Vás nedávno informoval listom. Asi ste pri Vašej pracovnej vyťaženosti prehliadli, ale pán Paška podniká v zdravotníctve, čo sa dá zdokladovať výpisom z Obchodného registra SR. Pán Paška je buď bývalým konateľom, spoločníkom, alebo terajším konateľom alebo spoločníkom vo viac ako 10 firmách, ktoré podnikali alebo podnikajú v zdravotníctve za účelom vytvárania zisku.

Pán Fico, ako je možné, že keď stanovisko strany SMER-SD je ohľadom podnikania so zdravím občanov SR jasné, pán Paška koná úplne opačne a to proti princípom strany SMER-SD? Určite sa zhodneme, že predovšetkým členovia strany SMER-SD by mali ísť občanom príkladom a správať sa tak, ako aj na verejnosti deklarujú, že by sme sa mali správať my ostatní.

Pán predseda strany SMER-SD, konanie Vášho člena pána Pavla Pašku je škandalózne a nezlučiteľné s členstvom v strane SMER-SD. Preto nemáte inú možnosť a na základe platných stanov strany SMER-SD, čl. 7, 2.,

„Dôvodom na vylúčenie zo strany je: c) konanie člena strany, ktoré poškodzuje dobré meno strany alebo postavenie strany alebo je v príkrom rozpore s programovými cieľmi a stanovami strany.",

vylúčite pána Pavla Pašku zo strany SMER-SD.

Verím, že sa zachováte ako zodpovedný predseda strany. Na poslednom sneme strany SMER-SD, ktorý inak veľmi pripomínal zjazd KSČ, ste povedali, že ste ešte nemali žiadny škandál. Podľa mňa toto je mega škandál, síce sa neporušil žiadny zákon, ale z morálneho a etického hľadiska sa jedná o neospravedlniteľnú skutočnosť. Od konania pána Pavla Pašku by ste sa mali oficiálne okamžite dištancovať a zo strany SMER-SD ho bez zbytočného odkladu vylúčiť.

 

S pozdravom,

Tomáš Homola, občan SR

V Bratislave 14.01.2013

 

PS: Ako minule, list Vám z rovnakých dôvodov posielam ako scan originálu v elektronickej podobe.

http://www.scribd.com/doc/120258876

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?