SMERom k totalitnému štátu

Autor: Tomáš Homola | 17.5.2013 o 9:01 | Karma článku: 14,11 | Prečítané:  943x

Strana SMER sa chystá presadiť zákon, ktorý zavádza občanom povinnosť ohlásiť cestu mimo SR dlhšiu ako 90 dní. Po zákone, ktorým bolo nezmyselne odňaté občianstvo občanom SR sa jedná o ďalší krok z dielne strany SMER smerom k potláčaniu osobných slobôd obyvateľov Slovenska.

Namiesto toho aby sa SMER a Robert Fico zamerali na také legislatívne kroky, ktoré by viedli k zvýšeniu konkurencie schopnosti Slovenska a hlavne k zvýšeniu vzdelanosti a k vyšším platom, SMER pripravuje pôdu na zavedenie unitárneho-totalitného režimu. Po odsúhlasení spomínaného zákona poslancami SMERu, ktorí inak vykonávajú poslanecký mandát v rozpore s článkom 73 (2) Ústavy SR a to tak, že pri hlasovaniach sú dokázateľne viazaní príkazmi, bez nich nevedia ako hlasovať, prídu možno postupne na rad aj ďalšie zmeny. 90 dní sa zmení na 30 dní. 30 dní na jeden týždeň. A neskôr to už nebude ohlasovanie, ale podávanie žiadostí a následné schvaľovanie okresným výborom vedúcej strany.

Nakoniec, aby diktátorovi neutiekli úplne všetci produktívni ľudia mimo SR, postaví na hranici plot a tam policajtov a vojakov s puškami.

Ďalší represívny zákon z dielne totalitnej strany je zákon o kriminalizácii lekárov. Je tomu tak preto, lebo zatiaľ to bola jediná skupina občanov, ktorá sa aktívne dokázala postaviť vláde,  poukázať na neudržateľný a kritický stav vo svojej profesii a navrhnúť systémové riešenia. Dňa 21.5.2013 sa bude novela Trestného zákona o kriminalizácií lekárov prerokovávať v parlamente. V rovnaký deň o 10:00 sa pred parlamentom uskutoční zhromaždenie zdravotníckych pracovníkov. Neočakáva sa veľká účasť verejnosti. Dnes sú to ale lekári, kto bude ďalší?

Súvisiace odkazy:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.


Už ste čítali?