List Robertovi Ficovi ohľadom DPH na potraviny - pokračovanie

Autor: Tomáš Homola | 19.9.2013 o 15:21 | Karma článku: 29,65 | Prečítané:  6735x

„v prípade účasti vo vláde by SMER okamžite pristúpil napr. k zavedeniu 5% DPH na potraviny, lieky, knihy a služby ... " R. Fico v roku 2004

Váž. pán
Robert Fico
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Vážený pán predseda vlády SR,

 

dňa 31.01.2013 som Vám zaslal list ohľadom DPH na potraviny. Na tento list ste neodpovedali. V mojom liste som prevažne argumentoval tým, že Vy sám osobne ste vyvíjali v roku 2004 legislatívnu iniciatívu o presadenie nižších daní na potraviny, a taktiež ste na svojej tlačovej konferencii, ktorá sa konala dňa 28.01.2004, uviedli:

„v prípade účasti vo vláde by SMER okamžite pristúpil napr. k zavedeniu 5% DPH na potraviny, lieky, knihy a služby ... "

Môj list zrejme ale niekto čítal, pretože dôkazy o tejto tlačovej konferencii strany SMER boli vymazané z internetovej stránky strany SMER. Spravil som si vtedy obrázok a prikladám Vám ho sem do listu, aby ste vedeli o čom píšem.

 

smer.jpg

smer2.jpg

Dovoľte mi ukázať jednoduchý výpočet, koľko doteraz ľudia preplatili na daniach za potraviny, pretože ste si nesplnili Váš záväzok, a dane ste neznížili. Prieskum NBS ukázal, že v priemere minie za rok slovenská domácnosť na potraviny asi 2600 eur. Ak by dane boli, tak ako ste sľúbili, nižšie o 14-15%, ročne by tak každá rodina ušetrila na potravinách približne 400 eur. Za celý čas čo ste vykonávali funkciu predsedu vlády SR, v rokoch 2006-2010 a 2012-2013, predstavuje táto čiastka 2200 eur.

Každá rodina by tak na potravinách ušetrila viac ako 2000 eur!

Zdá sa mi obludné, že o sebe tvrdíte, že ste právnik, ale neviete predložiť do parlamentu ani text zákona, ktorý by zmenil jedno číslo z hodnoty 20% na 5%.

Len pre porovnanie, Váš najnovší podvod s plynom, ktorý bude ľudí stáť 500 000 000 eur, oberie každú rodinu o 500 eur. Nie priamo na účte za plyn, ale napr. cez drahšie potraviny alebo rozbité cesty.

Prosím Vás pán premiér, namiesto fotenia aktov (neviem čo to malo znamenať??), sladkými bozkami s chlapmi v pracovnom čase a Vašich večerných záletoch po gay-baroch, si radšej nájdite nejaký vhodný vzdelávací kurz a doučte sa elementárnu matematiku a základy práva. Z rečnenia, klikovania a fotiek sa ľudia nenajedia. Lekcia slušného správania by tiež nezaškodila. Ďakujem.

List bude iba na blogu, poštu si nepreberáte a počítač používať zrejme tiež neviete.

 

Tomáš Homola

 

----

Ak sa Vám blog páči, pošlite ho hlavne známym, ktorí volili Fica a SMER, za účelom, aby sa pána premiéra sami spýtali, prečo im nasľuboval nízke dane, a tiež kam sa podelo ich 2000 eur. Ak nemajú počítač, tak použite tlačiareň a nalepte to na kostol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie plastových fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy dosiahne Slovensko úspech na MS vo futbale? Možno najbližšie

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Zálohovanie fliaš je dobrý krok, ktorý bude chvíľu bolieť

Predajcovia ani nákupcovia vody na jedno použitie majú platiť viac.


Už ste čítali?