List Robertovi Ficovi ohľadom DPH na potraviny - pokračovanie

Autor: Tomáš Homola | 19.9.2013 o 15:21 | Karma článku: 29,65 | Prečítané:  6753x

„v prípade účasti vo vláde by SMER okamžite pristúpil napr. k zavedeniu 5% DPH na potraviny, lieky, knihy a služby ... " R. Fico v roku 2004

Váž. pán
Robert Fico
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Vážený pán predseda vlády SR,

 

dňa 31.01.2013 som Vám zaslal list ohľadom DPH na potraviny. Na tento list ste neodpovedali. V mojom liste som prevažne argumentoval tým, že Vy sám osobne ste vyvíjali v roku 2004 legislatívnu iniciatívu o presadenie nižších daní na potraviny, a taktiež ste na svojej tlačovej konferencii, ktorá sa konala dňa 28.01.2004, uviedli:

„v prípade účasti vo vláde by SMER okamžite pristúpil napr. k zavedeniu 5% DPH na potraviny, lieky, knihy a služby ... "

Môj list zrejme ale niekto čítal, pretože dôkazy o tejto tlačovej konferencii strany SMER boli vymazané z internetovej stránky strany SMER. Spravil som si vtedy obrázok a prikladám Vám ho sem do listu, aby ste vedeli o čom píšem.

 

smer.jpg

smer2.jpg

Dovoľte mi ukázať jednoduchý výpočet, koľko doteraz ľudia preplatili na daniach za potraviny, pretože ste si nesplnili Váš záväzok, a dane ste neznížili. Prieskum NBS ukázal, že v priemere minie za rok slovenská domácnosť na potraviny asi 2600 eur. Ak by dane boli, tak ako ste sľúbili, nižšie o 14-15%, ročne by tak každá rodina ušetrila na potravinách približne 400 eur. Za celý čas čo ste vykonávali funkciu predsedu vlády SR, v rokoch 2006-2010 a 2012-2013, predstavuje táto čiastka 2200 eur.

Každá rodina by tak na potravinách ušetrila viac ako 2000 eur!

Zdá sa mi obludné, že o sebe tvrdíte, že ste právnik, ale neviete predložiť do parlamentu ani text zákona, ktorý by zmenil jedno číslo z hodnoty 20% na 5%.

Len pre porovnanie, Váš najnovší podvod s plynom, ktorý bude ľudí stáť 500 000 000 eur, oberie každú rodinu o 500 eur. Nie priamo na účte za plyn, ale napr. cez drahšie potraviny alebo rozbité cesty.

Prosím Vás pán premiér, namiesto fotenia aktov (neviem čo to malo znamenať??), sladkými bozkami s chlapmi v pracovnom čase a Vašich večerných záletoch po gay-baroch, si radšej nájdite nejaký vhodný vzdelávací kurz a doučte sa elementárnu matematiku a základy práva. Z rečnenia, klikovania a fotiek sa ľudia nenajedia. Lekcia slušného správania by tiež nezaškodila. Ďakujem.

List bude iba na blogu, poštu si nepreberáte a počítač používať zrejme tiež neviete.

 

Tomáš Homola

 

----

Ak sa Vám blog páči, pošlite ho hlavne známym, ktorí volili Fica a SMER, za účelom, aby sa pána premiéra sami spýtali, prečo im nasľuboval nízke dane, a tiež kam sa podelo ich 2000 eur. Ak nemajú počítač, tak použite tlačiareň a nalepte to na kostol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Selfie fotky pre Zsuzsovú si mal Glváč robiť aj z parlamentu

Glváč tvrdí, že s obvinenou komunikoval cez prostredníka.


Už ste čítali?