Kaliňák by mal podať demisiu

Autor: Tomáš Homola | 20.11.2013 o 8:44 | Karma článku: 13,94 | Prečítané:  1717x

Diskusie politikov a rôzne názory novinárov a politológov o tom, že či je úspech Mariána Kotlebu v župných voľbách zapríčinený „pravicou“ alebo „ľavicou“ je smiešny a všetci politici to dobre vedia. Všetci svorne ťahajú za jeden povraz  a hrajú na občanov divadlo, len aby sa nediskutovalo o skutočnej príčine.

Hlavnou témou diskusie by mala byť demisia ministra vnútra Kaliňáka a ministra spravodlivosti Boreca, pretože je absolútne nemysliteľné, aby bol hocikto v župných voľbách úspešný s témami, ktorých riešenie má zabezpečovať v prvom rade štát. Marián Kotleba získal toľko hlasov pretože ľudia už neveria, že štát im dokáže zabezpečiť adekvátnu ochranu pred kriminálnikmi a ani spravodlivosť na súdoch. A maslo na hlave nemá len Borec a Kaliňák, ale rovnako napr. aj Lipšic,  ktorý bol 4 roky ministrom spravodlivosti a neskôr aj ministrom vnútra. Tiež sa môžeme baviť aj o spravodlivosti sociálneho systému a opýtať sa ministra Richtera, čo zatiaľ spravil, pokiaľ niekde v pracovnom čase nevýletuje na služobnom aute.

Diskusia o tom, či Marián Kotleba má reálne aj vízu a nástroje ako spomínané veci zmeniť, je irelevantná. Rovnako mohol byť vo voľbách úspešný aj nejaký populista hoci aj s témou, že zníži DPH, ako napr. Robert Fico v roku 2004. Prešlo 9 rokov a 5% dane na potraviny sú v nedohľadne. Pritom Robert Fico bol mnohokrát múdry ako plastelína v argumentoch ako by občanom nižšie dane pomohli. A navyše vláda má na rozdiel od župy aj reálne nástroje ako zmeniť daňový či súdny systém.

To, že bol vo voľbách Marián Kotleba úspešný má byť v prvom rade dostatočným signálom nato, aby bola vyvodená politická zodpovednosť voči ministrovi vnútra a ministrovi spravodlivosti, za ich lenivosť alebo neschopnosť zabezpečiť adekvátne fungovanie ich rezortov. Taktiež je to signál pre Roberta Fica, aby sa zamyslel nad svojou neschopnosťou riadiť štát a nad tým, prečo priviedol do vlády takú sebranku aká tam momentálne je. Neschopnosť dozrieť na to, aby bola  zabezpečená licencia pre dva záchranné vrtuľníky? To je kvalifikácia pre ministerskú pozíciu vo vláde SR, ktorej predsedá Robert Fico.

Je zaujímavé, že zrazu sa celé politické spektrum zhodne a upozorňuje na všeličo možné, len aby sa ľudia hádali o úplne nepodstatných veciach. A páni Kaliňák a Borec sú v poslednom týždni akosi mimoriadne ticho. Dokonca ešte aj novinárka Kernová odvádza pozornosť a vyzýva k cenzúre, veď čím stupídnejšia téma tým lepšie.

Včera premiér Fico vyzval k nevoleniu iného kandidáta na župana, len preto, že je to Maďar. Kotleba potom, čo sa týka rasovej a národnostnej neznášanlivosti, vyzerá ako úplný amatér. Navyše podobné názory na Tisov Slovenský štát prezentovala nedávno aj súdružka Vaľová zo SMER-u. A predpokladám, že v SMER-e a celkovo v parlamente nie je jediná taká, akurát si dovolila bez súhlasu predsedu sama rozprávať na kameru.

Najväčší vtip je v tom, že jediná alternatíva ku Kotlebovi je momentálne iba  Maňka, a to je naozaj veľmi smutné. A Maňka sa navyše ani nechce tváriť, že mu na ľuďoch záleží. Inak by spravil gesto a vzdal sa mandátu v EU parlamente. Ale prečo by to robil, veď on tam nie je pre ľudí a funkcie sú pre neho hlavne čisto zárobkovou činnosťou. Čím viac funkcií, tým viac peňazí. A keď s pani Monikou Flašíkovou konečne vyriešia problémy zatúlaných psov v Rumunsku, ktoré sa asi občanov SR existenčne týkajú, možno potom ostane čas a aj na ľudí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Selfie fotky pre Zsuzsovú si mal Glváč robiť aj z parlamentu

Glváč tvrdí, že s obvinenou komunikoval cez prostredníka.


Už ste čítali?