Výzva na odvolanie ministra zahraničných vecí p. Lajčáka

Autor: Tomáš Homola | 18.8.2014 o 8:36 | Karma článku: 11,23 | Prečítané:  1702x

Vážený pán predseda vlády SR, v posledných dňoch som zachytil niekoľko Vašich vyjadrení, kde ako predseda vlády Slovenskej republiky tvrdíte, že nesúhlasíte so sankciami proti Ruskej federácii, konkrétne: „sú nezmyselné a poškodzujú nás“

Prečo potom Váš priamy podriadený, člen vlády SR, pán Lajčák, viedol v mene Slovenskej republiky rokovania, kde SR s týmito sankciami súhlasila? Nie je pritom potrebný súhlas všetkých členov EÚ, a teda sme tie sankcie mohli aj vetovať? Aké inštrukcie ste mu vlastne dali? Prečo člen vlády SR koná v rozpore s predsedom vlády? Nie je to dôvod na okamžité odvolanie pána Lajčáka, ktorý hrubo porušil Vaše inštrukcie ohľadom sankcií proti Ruskej federácii? Mám Vaše vyjadrenie chápať tak, že pán Lajčák poškodil SR? Kedy bude odvolaný?

Kritizuje Dzurindu za prelety NATO nad našim územím v roku 1999, čo ste spravili vlastne Vy aby k tomu nedošlo? Rokovali ste vtedy s americkým veľvyslancom? Organizovali ste nebodaj protest pred budovou americkej ambasády? Jáj, už viem čo ste spravili, nič ako vždy. Keď ste si boli nedávno, za peniaze občanov na výlete v Amerike, odfotiť sa s prezidentom USA, zaznela z Vašej strany kritika ohľadom preletov "humanitárnych" bombardérov nad SR? Či ste tam len tak servilne stáli a usmievali sa do objektívu, že?

Chcel by som veriť, že ste ten drsný Robo, čo urobí 1001 klikov, a nemá problém povedať čo si myslí hocikomu. V skutočnosti je to len póza, a Vy ste akurát hlboko zalezený v zadnici pani Merkelovej, ktorá keď zavolá, tak slovenský premiér odsúhlasí aj sankcie, s ktorými vnútorne nesúhlasí. Trápne a úbohé. Z pozície predsedu vlády SR sa vyjadrujete na verejnosti proti integrite EÚ, a to je veľmi zlé, bez ohľadu nato, či sú tie sankcie adekvátne alebo nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Selfie fotky pre Zsuzsovú si mal Glváč robiť aj z parlamentu

Glváč tvrdí, že s obvinenou komunikoval cez prostredníka.


Už ste čítali?