Študentské menu v reštaurácii u Počiatka

Autor: Tomáš Homola | 23.10.2014 o 11:10 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  2333x

Minister Počiatek, známy ako typický „sociálny demokrat“ z J&T jachy v Monaku, a ako babrák minister dopravy, ktorý si nevie sám kúpiť ani len letenku, predstavil spolu s ďalším „sociálnym demokratom“ Ficom, tzv. zdarma cestovanie vlakmi pre vybrané skupiny ľudí, v stratovej štátnej firme ZSSK. 

ZSSK bude samozrejme stratová ešte viac, a predpokladám, že už existuje dlhodobý zámer, kto bude ZSSK privatizovať.

Čo ma celej veci prekvapilo je fakt, že sociálny demokrat Počiatek neponúka žiadne študentské výhody (minimálne aspoň 100% zľavy) na jedlo v sieti jeho reštaurácií pre študentov a dôchodcov. Študenti by tiež uvítali nejaké výhodnejšie ubytovanie a môžeme tri krát hádať aké študentské benefity ponúkala spoločnosť RF Development (čítaj Robert Fico development) pri výstavbe obytných priestorov v Rusovciach [zroj 1, zdroj 2, zdroj 3]. RF development ako správna poctivá firma menila názov, konateľov, samozrejme web stránka neexistuje, a tak sa už o zadarmo bývaní pre študentov v Rusovciach nedozvieme.

Podobné neexistujúce študentské benefity môžeme nájsť vo všetkých súkromných projektoch „sociálnych demokratov“. Ak by to Fico s Počiatkom mysleli úprimne, aspoň do konca volebného obdobia by študentské nespoplatnené cestovné vo výške 13 mil. eur (neviem na základe čoho nato prišli) vykryli z vlastných súkromných zdrojov. Mimochodom, Slovenská akadémia vied dostane budúci rok o 10 mil. eur menej. Rovno tú organizáciu zrušme a cestujme bezplatne všetci ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.


Už ste čítali?