Najhlúpejší sú voliči strany MOST

Autor: Tomáš Homola | 25.8.2016 o 13:44 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  11814x

Bugár nie je nič viac ako pozemkový díler a Kaliňák nie je politik, ale kšeftár v organizovanej skupine. Vládna zostava je ideálna živná pôda pre extrémistov, fašistov, komunistov, ktorí už niekoľko mesiacov rastú ...

Voliči SMERu, SNS a predtým aj HZDS, poväčšine nemajú duševné možnosti, aby dostatočne chápali  zákony, ekonomické pravidlá, systém super hrubej mzdy, daní, odvodov, dôchodkov, infláciu, devalváciu, úroky a pod. Pri volebnom rozhodnutí preto argumentujú iracionálne, zbytočne emotívne a v konečnom dôsledku samo škodlivo. Nedokážu si uvedomiť rozdiel medzi miliónom a miliardou, a teda za ich volebné rozhodnutie ich ani nemožno nejako odsudzovať – spravili čo s danými informáciami a svojimi možnosťami považovali za najlepšie.

Avšak iní sú voliči Bugára. Všimol som si, že sú to kriticky uvažujúci ľudia, schopní pochopiť zložité okolnosti, fakty, pamätajú si výroky, vedia presne aký je rozdiel keď sa za číslo pridajú ďalšie tri nuly a pod.

Bugár a Most dosiahli prekvapivý volebný výsledok aj napriek tomu, že Bugár robil pri Ficovej rozkrádačke od 2012 do 2016 v každej diskusii sparring partnera. V podstate mu len nahrával, snažil sa pôsobiť nekonfliktne a teda kolaboroval. Neurobil vôbec nič a navyše ešte aj so svojou dvojičkou Kaliňákom mal spoločnú predvolebnú kampaň za peniaze Ministerstva vnútra. Stále sa ale našlo asi 6% ľudí, lebo veď „slušnosť“ (aj keď predstieraná),  a predsa je tam aj Žitňanská alebo Šebej.

Po voľbách táto sympatická partička oklamala všetkých, pretože predvolebné heslá hovorili jasne, že problém je Vážny – a teraz mu dali ešte lepšiu funkciu, o charaktere, inom Smere. Proste volebný podvod v súlade so zákonom.  A podľa posledných prieskumov žiadna sebareflexia Bugárových voličov. Žeby stihli sfalšovať už aj to?

Bugárov fanklub na internete a v Denníku N vypisujú rôzne reklamy, nedávno óda na Bugára v podaní šéfredaktora Čikovského: „Lepšie je mať ministra z Mosta ako zo Siete“. A v čom, že jeden bude kradnúť pre jedného a druhý pre iného? Pre občana žiadny rozdiel. Nakupovanie a kšeftovanie s poslancami podľa toho kto koľko dá? Ešte aj najskorumpovanejší Fico sa o takomto správaní vyjadril ako o korupcii, ale volič Bugára má klapky na očiach, veď je lepšie mať ministra z Mosta ako zo Siete ... 

Dvojka v Moste, morálny a charakterový „etalón“ Lucia Žitňanská  sa od SMERákov odlišuje jedine v tom, že nie je chamtivá na peniaze. Zato v oportunizme a bezcharakteronosti, ktorú ukázala po voľbách by sa jej ťažko hľadala konkurencia. Po voľbách v 2020 pôjde rovno do vlády s fašistami a komunistami, a vysvetlenie bude niečo o stabilite, zodpovednosti, inak sa nedalo a podobné hlúposti ako natárala s Bugárom aj doteraz. Hlavne aby dostala funkciu. Zodpovednosť, istoty a stabilita sa dajú použiť úplne univerzálne na všetko.  

Žiťňanskej kamarát Kaliňák namiesto toho aby naháňal fašistov, tak im spolu s MOSTom vytvára manévrovací priestor. Bugár nie je nič viac ako pozemkový díler a Kaliňák nie je politik, ale kšeftár v organizovanej skupine. Vládna zostava je ideálna živná pôda pre extrémistov, fašistov, komunistov, ktorí už niekoľko mesiacov rastú a suplujú prácu polície – a bohužiaľ oprávnene. Bašternákovci v uniformách nemajú vôbec žiadnu dôveru u ľudí: sú to vyberači pokút a bitkári žien (prípad napadnutej ženy z Petržalky už dva roky nemal žiadnu dohru, dokonca ten agresívny policajt podal trestné oznámenie na poškodené). Zanedlho budú extrémisti suplovať aj súdy, pretože každý vidí čo sú sudcovia zač a Procházka ukázal, že podvodník a klamár je ideálna predispozícia na elitného sudcu. Alebo také kalibre ako Laššáková a ústavný analfabet Mamojka. Súdy už roky nedokážu ani len predvolať ako svedka Roberta Fica na súd, lebo polícia mu nedokáže doručiť predvolanie, s totálne absurdným odôvodnením, že nevie kde býva. A ministerka spravodlivosti Žitňanská uteká pred novinármi – iste, naposledy pred Daňom, ibaže on má  na internete aj 100 000 sledovanosť (vykonštruovaný kokaínový proces); spolu s Vaskym otvorene propagujú Kotlebu a krvavú roxorovú revolúciu, takže utekať a nedávať vyjadrenia takému publiku pri relevantných otázkách je opäť len podraz pri boji proti extrémizmu, pretože extrémistov to len utvrdzuje v tom, že fašizmus, komunizmus, nacizmus, idiotizmus a totalita sú stále lepšie ako štandardní Fico, Bugár, Danko a Žitňanská.

A tak si hovorím, keď volič MOSTa o tomto všetko vie, číta správy, chápe všetky súvislosti, ako môže aj naďalej podporovať takúto bezcharakternú sebranku? No jedine, že by bol fakt najhlúpejší zo všetkých, lebo inak sa to vysvetliť už ani nedá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?