Žitňanskej reforma súdov je len trápna fraška

Autor: Tomáš Homola | 1.9.2016 o 15:52 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  1726x

Žitňanská by v prvom rade mala verejne vyzvať svojho šéfa, aby sa láskavo dostavil na súd. Je to v jej pôsobnosti a náplni práce! Ale toho sa nedočkáme, lebo je to v rozpore s jej oportunistickým spôsobom života.

Marianna Onuferová z Denníka N vyprodukovala rozsiahly článok s názvom Žitňanská chystá audit súdov, ktorý je prekvapujúco celý kompletne odomknutý a bezplatne prístupný. Je to čisto politická agitácia, pretože napr. zaujímavý článok o stratených hrdinoch SNP, alebo aj akýkoľvek iný kvalitný príspevok sú vždy spoplatnené. Denník N sa profiluje ako Nezávislé Noviny, ale dlhodobo a vytrvale sa správa presne naopak, a otvorene propaguje ľudí zo strany MOST.

Žitňanská má ambíciu do roku 2020 skrátiť dĺžku súdnych konaní, a to konkrétne zo 437 dní na 380 dní, čo predstavuje pokles 57 dní. Táto aktivita ale pôsobí priam komicky v kontraste s činnosťou jej priameho nadriadeného Roberta Fica. Ten už dlhé roky predlžuje súdne konania tak, že sa im vyhýba. Napr. súdne konanie kvôli nezmyslom ktoré natáral o Ivete Radičovej úspešne odignoroval mečiarovskými spôsobmi. Keďže polícia dlhodobo nedokázala vypátrať kde býva (ako asi hľadajú nezvestných ľudí?), predvolanie mu doručili do práce. Fico súd prehral, a rozhodnutie súdu muselo byť následne zrušené z dôvodu, že v jeho práci si predvolanie prevzala osoba, ktorá na to nemala oprávnenie. Nedávno sa mal dostaviť ako svedok v tzv. kokaínovej kauze, prvý krát 08.12.2015 odignoroval súd, následne 12.04.2016 sa vyhovoril na zdravotné dôvody, a následne 23.08.2016 sa opäť nedostavil na súd. Zatiaľ teda predĺžil toto konkrétne súdne konanie o 8 mesiacov, teda cca 240 dní. Čo je oproti tomu Žitňanskej deklarovaných 57 dní? Samotné súdne konanie je zrejme úplne vykonštruované, keďže Počiatek nevedel ani len naformulovať čím sa cíti poškodený a akým spôsobom ho mohol obžalovaný poškodiť.

Aktivita pani Žitňanskej pôsobí ako opravovanie kolesa na aute, ktoré nemá nápravu. Ak si jej šéf dovolí ignorovať a predlžovať súdne konania, a to úplne beztrestne, jej snaha je čisto len trápna a úbohá póza aby mohla zdokladovať, že niečo robí. A možno sa jej naozaj podarí skrátiť o pár percent dĺžku súdnych konaní, ale asi každý triezvo a bez kokaínu uvažujúci človek na Slovensku vie, že problém súdov je aj iný, a to že zákony neplatia pre všetkých rovnako – z čoho pramení aj totálna a fatálna nedôvera ľudí v sudcov a súdy ako také.   

Žitňanská by v prvom rade mala verejne vyzvať svojho šéfa, aby sa láskavo dostavil na súd. Je to v jej pôsobnosti a náplni práce! Ale toho sa nedočkáme, lebo je to v rozpore s jej oportunistickým spôsobom života. Možno jedine pred voľbami, a iba ak by akurát znova plánovala prezliecť kabát a prestúpiť do ďalšej strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie plastových fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy dosiahne Slovensko úspech na MS vo futbale? Možno najbližšie

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Zálohovanie fliaš je dobrý krok, ktorý bude chvíľu bolieť

Predajcovia ani nákupcovia vody na jedno použitie majú platiť viac.


Už ste čítali?