Žitňanskej reforma súdov je len trápna fraška

Autor: Tomáš Homola | 1.9.2016 o 15:52 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  1874x

Žitňanská by v prvom rade mala verejne vyzvať svojho šéfa, aby sa láskavo dostavil na súd. Je to v jej pôsobnosti a náplni práce! Ale toho sa nedočkáme, lebo je to v rozpore s jej oportunistickým spôsobom života.

Marianna Onuferová z Denníka N vyprodukovala rozsiahly článok s názvom Žitňanská chystá audit súdov, ktorý je prekvapujúco celý kompletne odomknutý a bezplatne prístupný. Je to čisto politická agitácia, pretože napr. zaujímavý článok o stratených hrdinoch SNP, alebo aj akýkoľvek iný kvalitný príspevok sú vždy spoplatnené. Denník N sa profiluje ako Nezávislé Noviny, ale dlhodobo a vytrvale sa správa presne naopak, a otvorene propaguje ľudí zo strany MOST.

Žitňanská má ambíciu do roku 2020 skrátiť dĺžku súdnych konaní, a to konkrétne zo 437 dní na 380 dní, čo predstavuje pokles 57 dní. Táto aktivita ale pôsobí priam komicky v kontraste s činnosťou jej priameho nadriadeného Roberta Fica. Ten už dlhé roky predlžuje súdne konania tak, že sa im vyhýba. Napr. súdne konanie kvôli nezmyslom ktoré natáral o Ivete Radičovej úspešne odignoroval mečiarovskými spôsobmi. Keďže polícia dlhodobo nedokázala vypátrať kde býva (ako asi hľadajú nezvestných ľudí?), predvolanie mu doručili do práce. Fico súd prehral, a rozhodnutie súdu muselo byť následne zrušené z dôvodu, že v jeho práci si predvolanie prevzala osoba, ktorá na to nemala oprávnenie. Nedávno sa mal dostaviť ako svedok v tzv. kokaínovej kauze, prvý krát 08.12.2015 odignoroval súd, následne 12.04.2016 sa vyhovoril na zdravotné dôvody, a následne 23.08.2016 sa opäť nedostavil na súd. Zatiaľ teda predĺžil toto konkrétne súdne konanie o 8 mesiacov, teda cca 240 dní. Čo je oproti tomu Žitňanskej deklarovaných 57 dní? Samotné súdne konanie je zrejme úplne vykonštruované, keďže Počiatek nevedel ani len naformulovať čím sa cíti poškodený a akým spôsobom ho mohol obžalovaný poškodiť.

Aktivita pani Žitňanskej pôsobí ako opravovanie kolesa na aute, ktoré nemá nápravu. Ak si jej šéf dovolí ignorovať a predlžovať súdne konania, a to úplne beztrestne, jej snaha je čisto len trápna a úbohá póza aby mohla zdokladovať, že niečo robí. A možno sa jej naozaj podarí skrátiť o pár percent dĺžku súdnych konaní, ale asi každý triezvo a bez kokaínu uvažujúci človek na Slovensku vie, že problém súdov je aj iný, a to že zákony neplatia pre všetkých rovnako – z čoho pramení aj totálna a fatálna nedôvera ľudí v sudcov a súdy ako také.   

Žitňanská by v prvom rade mala verejne vyzvať svojho šéfa, aby sa láskavo dostavil na súd. Je to v jej pôsobnosti a náplni práce! Ale toho sa nedočkáme, lebo je to v rozpore s jej oportunistickým spôsobom života. Možno jedine pred voľbami, a iba ak by akurát znova plánovala prezliecť kabát a prestúpiť do ďalšej strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Zrozumiteľné prirovnanie

Matovič najskôr baláchal ľudí na testovanie tým, že to vyrieši celú koronu. Teraz má problém s vysvetlením pravdy.

Jankovská vyjednáva o podmienkach, za ktorých bude rozprávať

Dozorujúca prokurátorka má blízko k zadržanému Kováčikovi.


Už ste čítali?